Kaynakçı Personel Belgelendirme

Kaynakçıların ilgili standartlara göre sınava tabi tutulup, test parçalarının tahribatsız ve tahribatlı test sonuçlarına göre değerlendirilmesi ve belgelendirilmesi işlemidir.

GEV – GTM TÜRKAK’ dan EN ISO / IEC 17024 Personel Belgelendirme akreditasyonuna sahiptir. Bu kapsamda uluslararası geçerliliği olan Standart/Ulusal Yeterliliğe göre kaynakçı sertifikalandırması yapılmaktadır.

Kaynaklı imalatta çalışanlar aşağıdaki Uluslararası standartlara göre belgelendirilirler;

EN 9606-1: Çeliklerin Ergitme Kaynağı için Kaynakçı Sertifikalandırma

EN 9606-2: Alüminyum Kaynakçı Sertifikalandırma

EN 9606-3: Bakır Kaynakçısı Sertifikalandırma

EN 14732: Metalik Malzemelerin Tam Mekanize ve Otomatik Ergitme Kaynağı için Kaynak Operatörlerinin ve Direnç Kaynak Ayarcısı sertifikalandırma

ASME SEC IX: ANSI/ASME SEC IX Kapsamında doğrulama yöntemi ile Basınçlı Kaplar Kaynakçı ve Kaynak Operatörü sertifikalandırma

API 1104: API 1104 Kapsamında doğrulama yöntemi ile Boru Hattı Kaynakçı sertifikalandırma

AWS D1.1: ANSI/AWS D1.1 Kapsamında doğrulama yöntemi ile Çelik Yapı Kaynakçı/Kaynak Operatörü sertifikalandırma prosedürü

EN 13585: Sert Lehimci Belgelendirmesi

EN ISO 15618-1 ve AWS D3.6: Sualtı Kaynakçısı Belgelendirme

Kaynakçı Sertifikalandırma Başvurusu

Gedik Eğitim ve Sosyal Yardım Vakfı İktisadi İşletmesi Kaynakçı Personel Belgelendirme hizmetinde kaynakçı sertifikalandırma başvurularını aşağıdaki bilgiler doğrultusunda yapılmaktadır.

Kaynakçı Sertifikalandırma Başvurusu yapmak isteyen adayların/kuruluşların “Gedik Eğitim ve Sosyal Yardım Vakfı İktisadi İşletmesi “Personel Belgelendirme ve Belge Kullanım Sözleşmesi’ ni okuyarak, “Kaynakçı Personeli Belgelendirme Başvuru Formunu” doldurmaları ve [email protected] adresine göndermeleri gerekmektedir.

Başvurularınız için 0216 378 79 41 veya [email protected] adresinden iletişime geçebilirsiniz.

Banka hesap numaramıza sınav ücretinin yatırılarak makbuz ile birlikte başvuru formunun 0216 378 20 44 no‘ lu faksa fakslanması gerekmektedir. 

 BANKA BİLGİLERİ

GEDİK EĞİTİM VE SOSYAL YARDIM VAKFI İKTİSADİ İŞLETMESİ

AKBANK T.A.Ş. – PENDİK TİCARİ ŞB. (Şb. Kodu:0868)

Hesap No. / TL IBAN NO

0006313 / TR32 0004 6008 6888 8000 0063 13

Başvuru Formu ve sınav ücretini yatırarak kayıt yaptıran adaylar, Gedik Eğitim ve Sosyal Yardım Vakfı İktisadi İşletmesi “Personel Belgelendirme ve Belge Kullanım Sözleşmesi’ nde sağlayacaklarını ve gerekli dokümanlar şunlardır.

-Nüfus cüzdanı fotokopisi

-Okur Yazar Belgesi veya gösterir belge

-Personel Belgelendirme ve Belge Kullanım Sözleşmesi (imzalı)

-Kaynakçı Belgelendirme Başvuru Formu

-Sualtı Kaynakçısı için Sanayi Dalgıçlığı Belgesi

Sınav günü eksiksiz teslim edeceklerini kabul ederler. Aksi durumda sınav için gerekli şartları sağlamayan ve dokümanları sunamayan adaylar sınava katılmaya hak kazanamaz.

Belgelendirme Hakkında

  • 20+ yıllık deneyim
  • Modern sınav ortamı ve yeterli sayıda ekipman